Strona główna   Unijne Dwa Kółka 2010   Idea   Konkursy   Szlaki Rowerowe   Kontakt   Archiwum  
Informacja
 

 

Szanowny Internauto,

Przyłączając się do akcji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Dnia bez Samochodu postanowiliśmy rozszerzyć czas jej trwania na cały rok – promować transport zrównoważony oraz rower jako alternatywę dla samochodu, ale i doskonałą formę turystyki. Pragniemy skupić się na działaniach poprawiających sytuację rowerzystów, dbając o praktyczny wymiar podejmowanych przedsięwzięć, wspierając inicjatywy i wychodząc z własnymi pomysłami.
 

 

 

Autorem zdjęć użytych we flash'u jest Andrzej Goiński

Aktualności

WWW.CIEKAWI-SWIATA.COM poza granicami Iranu

Ostatni etap z Shiraz do Bander Abbas zaskoczył nas swoja egzotyka. Zjechaliśmy z ostatnich górskich przeleczy.

Pojawiły sie wielbłądy i palmy. Okazało sie, ze te palmy to daktylowce. Owoce wystarczyło pozbierać z ziemi... jedliśmy je przez kilka kolejnych dni.

Ostatnie dni jechaliśmy wzdłuż Zatoki Perskiej. Z wyjątkiem kilku portowych miast teren ten jest bardzo słabo zaludniony. Zdarzało sie ze przez 50 km nie mijaliśmy żadnej wioski. Dzięki temu mogliśmy spokojnie rozbijać sie na plaży;). Temperatura w ciągu dnia znacznie wzrosła. Pustynny teren uniemożliwia skuteczne chowanie sie przed słońcem. Kąpiel w zatoce tez nie przynosi oczekiwanego ukojenia, gdyż odczuwalna temperatura wody jest zbliżona do temperatury powietrza.

Oficjalnie możemy potwierdzić ze etap irański został zakończony !

Przyszedł czas na małe podsumowanie. Zrobiliśmy od granicy tureckiej ponad 3000 km przez 34 dni. Najkrótszy dystans jednego dnia wynosił 30km, najdłuższy 135km. 

Teraz jesteśmy w Bander Abbas. Jutro wieczorem płyniemy do Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jedziemy dalej...

Zrealizowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
 
Strony Internetowe Toruń