Strona główna   Unijne Dwa Kółka 2010   Idea   Konkursy   Szlaki Rowerowe   Kontakt   Archiwum  
Informacja
 

 

Szanowny Internauto,

Przyłączając się do akcji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Dnia bez Samochodu postanowiliśmy rozszerzyć czas jej trwania na cały rok – promować transport zrównoważony oraz rower jako alternatywę dla samochodu, ale i doskonałą formę turystyki. Pragniemy skupić się na działaniach poprawiających sytuację rowerzystów, dbając o praktyczny wymiar podejmowanych przedsięwzięć, wspierając inicjatywy i wychodząc z własnymi pomysłami.
 

 

 

Autorem zdjęć użytych we flash'u jest Andrzej Goiński

Aktualności

Rowerowy Toruń na Velomanija 2010 w Kłajpedzie

Rowerowy Toruń zaprasza do zapoznania się z relacją z udziału w projekcie Velomanija 2010, który realizowany był w nadbałtyckiej Kłajpedzie – trzecim co do wielkości mieście Litwy:

Podczas trwania projektu mieliśmy okazję wymienić się doświadczeniami związanymi z transportem rowerowym w naszych miastach i krajach. Podczas tygodniowego pobytu często korzystaliśmy z rowerowej infrastruktury Kłajpedy, która uchodzi za jedną z lepszych w kraju. Musimy jednak z przykrością stwierdzić, że infrastruktura ta pozostawia wiele do życzenia i przed litewskimi organizacjami rowerowymi jeszcze wiele pracy. Jednak pomimo królującej kostki, dróg rowerowych wytyczonych białą linią z chodnika, zbyt wysokich krawężników, lamp i śmietników stojących w skrajni dróg rowerowych, a nawet schodów na ścieżkach po Kłajpedzie jeździ sporo rowerzystów. Miasto jest płaskie, odległości nie są duże i wszędzie można szybko dojechać rowerem. Trzeba jednak uważać na kierowców samochodów, którzy nie zawsze traktują jadącego po jezdni rowerzystę jako pełnoprawnego uczestnika ruchu... czytaj całość

Zrealizowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
 
Strony Internetowe Toruń