Strona główna   Unijne Dwa Kółka 2010   Idea   Konkursy   Szlaki Rowerowe   Kontakt   Archiwum  
Informacja
 

 

Szanowny Internauto,

Przyłączając się do akcji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Dnia bez Samochodu postanowiliśmy rozszerzyć czas jej trwania na cały rok – promować transport zrównoważony oraz rower jako alternatywę dla samochodu, ale i doskonałą formę turystyki. Pragniemy skupić się na działaniach poprawiających sytuację rowerzystów, dbając o praktyczny wymiar podejmowanych przedsięwzięć, wspierając inicjatywy i wychodząc z własnymi pomysłami.
 

 

 

Autorem zdjęć użytych we flash'u jest Andrzej Goiński

Aktualności

Wirtualne Szlaki Kujawsko-Pomorskie

Stowarzyszenie studentów Juvenkracja, znane miłośnikom turystyki z naszego regionu poprzez wydawany fantastyczny magazyn Regional Geographic traktujący o przyrodzie, ciekawych szlakach turystycznych, przygodzie czekającej tuż za rogiem oraz technice fotograficznej od pewnego czasu prowadzi ciekawy projekt Wirtualne Szlaki Kujawsko-Pomorskiego, który duży nacisk kładzie na turystykę rowerową.

Jest to fantastyczne kompendium wiedzy dla osób, które planują wyruszyć za miasto, ale też pole do popisu dla wytrawnych pożeraczy kilometrów, gdyż na portalu opublikować mogą własne szlaki lub dodać komentarze, opisy do już istniejących.

W okresie serwisowania sprzętu, choć nie brakuje miłośników białego szaleństwa w rowerowym wydaniu, warto podzielić się z innymi rowerzystami swoimi odkryciami. To nowatorski projekt zasługujący na uznanie – w miarę naszych możliwości będziemy podsyłali kolejne propozycje szlakow wraz z opisami i dokumentacją fotograficzną, bo w tym serwisie rowerowy turysta oprócz zapoznania się trasą on-line może ją wydrukować, może również sprawdzić pogodę, która będzie mu towarzyszyła na szlaku.

Zrealizowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
 
Strony Internetowe Toruń