Strona główna   Unijne Dwa Kółka 2010   Idea   Konkursy   Szlaki Rowerowe   Kontakt   Archiwum  
Informacja
 

 

Szanowny Internauto,

Przyłączając się do akcji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Dnia bez Samochodu postanowiliśmy rozszerzyć czas jej trwania na cały rok – promować transport zrównoważony oraz rower jako alternatywę dla samochodu, ale i doskonałą formę turystyki. Pragniemy skupić się na działaniach poprawiających sytuację rowerzystów, dbając o praktyczny wymiar podejmowanych przedsięwzięć, wspierając inicjatywy i wychodząc z własnymi pomysłami.
 

 

 

Autorem zdjęć użytych we flash'u jest Andrzej Goiński

Aktualności

Masa Krytyczna w Toruniu - Rowerzysto bądź widoczny - sobota 6 listopada o godz 17:00

Nie dogasły płomienie świec w helloweenowych dyniach bydgoskiej masy, a szykuje się kolejna, tym razem toruńska, promująca bezpieczne poruszanie się na rowerze. W najbliższą sobotę na płycie Nowego Rynku w Toruniu zabrzmią trąbki i dzwonki, zabłysną światełka i neony - organizator - Stowarzyszenie Rowerowy Toruń - zaprasza wszystkich rowerzystów, najlepiej na rowerach wyposażonych w mocne oświetlenie.

Trasa Masy będzie liczyć ok. 10,5 km i przebiegać będzie m.in. ulicami Legionów, Żwirki i Wigury oraz Przy Kaszowniku, dokładną mapkę zamieszczono na stronie Stowarzyszenia.

Organizatorzy piszą o celu masy:
Naszą akcją chcemy przypomnieć o konieczności używania przez rowerzystów oświetlenia szczególnie w okresie jesienno-zimowym.  Jesienią wcześnie robi się ciemno więc koniecznie wyposaż swój rower w sprawne oświetlenie.  Będąc widocznym dla innych uczestników ruchu dbasz o swoje bezpieczeństwo.
Jeśli schowałeś już swój rower do piwnicy to błąd: jest to przecież pojazd, z którego można korzystać przez cały rok, wystarczy tylko odpowiednio się do tego przygotować. Kurtka czy płaszcz przeciwdeszczowy, czapka oraz rękawiczki i można codziennie dojeżdżać do pracy czy szkoły. Niezależnie bowiem od pory roku rower nie stoi w korkach i sprawia, że poruszasz się szybko i sprawnie po mieście nie będąc zależnym od innych uczestników ruchu !

Zrealizowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
 
Strony Internetowe Toruń