Strona główna   Unijne Dwa Kółka 2010   Idea   Konkursy   Szlaki Rowerowe   Kontakt   Archiwum  
Informacja
 

 

Szanowny Internauto,

Przyłączając się do akcji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Dnia bez Samochodu postanowiliśmy rozszerzyć czas jej trwania na cały rok – promować transport zrównoważony oraz rower jako alternatywę dla samochodu, ale i doskonałą formę turystyki. Pragniemy skupić się na działaniach poprawiających sytuację rowerzystów, dbając o praktyczny wymiar podejmowanych przedsięwzięć, wspierając inicjatywy i wychodząc z własnymi pomysłami.
 

 

 

Autorem zdjęć użytych we flash'u jest Andrzej Goiński

Aktualności

Helloweenowa 82 Masa Krytyczna zakończona - nagrody wręczone;-)

Mroczno, głośno, klimatycznie – tak można podsumować ostatni zalegalizowany w tym roku przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej. Na kolejny trzeba poczekać do marca.

82. Bydgoska Masa Krytyczna przeszła do historii jako Masa halloween'owa. Na starcie pojawiło się ok. 130 rowerzystów, a wśród nich duszki, wampiry i inne stwory rodem z  filmowych horrorów. Taka frekwencja powinna być powodem do dumy dla wszystkich, którzy w ostatni piątek października stworzyli Masę Krytyczną, bo liczba rowerzystów była wyższa niż podczas niektórych letnich przejazdów.

Tym razem peleton rowerzystów wyruszył ze Starego Rynku. Test zmiany miejsca startu możemy zaliczyć do udanych, bo udało się przyciągnąć uwagę bydgoszczan spacerujących po bydgoskiej Starówce. Trasa przejazdu została tym razem poprowadzona z centrum przez osiedlowe uliczek Glinek i Szwederowa, z powrotem na Stary Rynek. Serce miasta stało się miejscem rozwiązania masowych konkursów, a  trochę ich się nazbierało – nagrody wręczono autorom najlepszych plakatów na październikową Masę, wybrano najlepsze halloween'owe przebranie oraz wylosowano nagrody ufundowane przez sklep BikeBoys i  firmę Intersystem.

Podziękowania... należą się wielu osobom i  instytucjom, które przyczyniły się do takiego sukcesu. Przede wszystkim kierujemy je do wszystkich rowerzystów, którzy co miesiąc zasilają Masę Krytyczną i powodują, że sens tej inicjatywy coraz bardziej się uwydatnia i nabiera większego znaczenia w miejskiej przestrzeni. Na większe podsumowanie naszej działalności w ciągu ostatnich przyjdzie jednak jeszcze czas :-)

http://masa.bydgoszcz.pl/

 

Zrealizowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
 
Strony Internetowe Toruń