Strona główna   Unijne Dwa Kółka 2010   Idea   Konkursy   Szlaki Rowerowe   Kontakt   Archiwum  
Informacja
 

 

Szanowny Internauto,

Przyłączając się do akcji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Dnia bez Samochodu postanowiliśmy rozszerzyć czas jej trwania na cały rok – promować transport zrównoważony oraz rower jako alternatywę dla samochodu, ale i doskonałą formę turystyki. Pragniemy skupić się na działaniach poprawiających sytuację rowerzystów, dbając o praktyczny wymiar podejmowanych przedsięwzięć, wspierając inicjatywy i wychodząc z własnymi pomysłami.
 

 

 

Autorem zdjęć użytych we flash'u jest Andrzej Goiński

Konkursy
 

Województwo Kujawsko-Pomorskie to atrakcyjny turystycznie region, a rower to nie tylko alternatywa dla samochodu. Bory Tucholskie i okolice Zalewu Koronowskiego, Pałuki, Pojezierze Brodnickie, Kotlina Toruńska, Puszcza Bydgoska, malownicze Kujawy – tereny, które odwiedzane na rowerze pozwalają na odkrycie nowych walorów. Jako ludzie głęboko zakochani w turystyce rowerowej pragniemy zachęcić Was do stworzenia własnych, imiennych szlaków rowerowych, które ukażą się na stronie internetowej oraz drukiem – na turystycznej mapie województwa.

Szlaki powinny być czytelnie oznaczone na mapce (może być to wydruk z Google Maps), z opisem dróg, jakimi prowadzą oraz zabytków lub innych atrakcji znajdujących się na ich trasie. Na autorów najciekawszych i najdokładniej opisanych szlaków czekają atrakcyjne nagrody.


 

Dla wytrwałych rowerzystów – kolarzy i turystów – mamy nie lada prezent. Pierwsze pięćdziesiąt osób, które weźmie udział w akcji i spełni podstawowe warunki otrzyma… koszulkę Biemme Basic z herbem Województwa Kujawsko-Pomorskiego i logo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Warunkiem otrzymania kolarskiej koszulki jest udokumentowanie udziału w przynajmniej trzech imprezach sportowych (rajd przygodowy, maraton rowerowy) lub odbytej - trwającej przynajmniej tydzień - wyprawy turystycznej.

Zrealizowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
 
Strony Internetowe Toruń